Emarat-ը մուտք է գործում Հայաստանի շուկա. Երևանում բացվել է էմիրաթական ապրանքանիշի առաջին բենզալցակայանը
Ընկերությունը նախատեսում է զարգացնել 35 լցակայաններից բաղկացած ցանց և ներդնել մինչև 40 միլիոն դոլար ենթակառուցվածքների զարգացման մեջ
ԱՄԷ Emarat ազգային նավթային ընկերությունը Երևանում բացել է իր առաջին ֆիրմային բենզալցակայանը։ Սա ընկերության առաջին քայլն է Հայաստանի շուկա մուտք գործելու և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների սահմաններից դուրս միջազգային ընդլայնման ռազմավարության մասն է։
Ծրագիրն իրականացվել է Mega Trade ընկերության հետ համագործակցությամբ, որը SIL Capital-ի ներդրումային պորտֆելի մաս է կազմում։
Emarat-ը հայտարարել է, որ առաջին բենզալցակայանի գործարկումը մեկնարկային կետ կդառնա ամբողջ երկրում բենզալցակայանների ցանցի ձևավորման համար։ Առաջին փուլում ընկերությունը նախատեսում է կառուցել մոտ 35 օբյեկտ Հայաստանի տարբեր մարզերում, իսկ ներդրումների ընդհանուր ծավալը գնահատվում է 35-40 միլիոն դոլար։
Emarat-ը նշում է, որ մտադիր է հայկական շուկայում ներդնել վառելիքի որակի, սպասարկման և հաճախորդների փորձի իր սեփական ստանդարտները։

The company plans to deploy a network of 35 gas stations and invest up to $40 million in infrastructure development
The UAE national oil company Emarat has opened its first branded gas station in Yerevan. This marks the company's first step into the Armenian market and is part of its international expansion strategy beyond the United Arab Emirates.
The project was implemented in partnership with Mega Trade, a company within the SIL Capital investment portfolio.
Emarat stated that the launch of the first gas station will be the starting point for establishing a network of filling stations across the country. In the initial phase, the company plans to build approximately 35 facilities in various regions of Armenia, with total investments estimated at $35–40 million.
Emarat notes its intention to introduce its own standards of fuel quality, service, and customer experience to the Armenian market.