Emarat-ը մուտք է գործում Հայաստանի շուկա. Երևանում բացվել է էմիրաթական ապրանքանիշի առաջին բենզալցակայանը
Ընկերությունը նախատեսում է զարգացնել 35 լցակայաններից բաղկացած ցանց և ներդնել մինչև 40 միլիոն դոլար ենթակառուցվածքների զարգացման մեջ
ԱՄԷ Emarat ազգային նավթային ընկերությունը Երևանում բացել է իր առաջին ֆիրմային բենզալցակայանը։ Սա ընկերության առաջին քայլն է Հայաստանի շուկա մուտք գործելու և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների սահմաններից դուրս միջազգային ընդլայնման ռազմավարության մասն է։
Ծրագիրն իրականացվել է Mega Trade ընկերության հետ համագործակցությամբ, որը SIL Capital-ի ներդրումային պորտֆելի մաս է կազմում։
Emarat-ը հայտարարել է, որ առաջին բենզալցակայանի գործարկումը մեկնարկային կետ կդառնա ամբողջ երկրում բենզալցակայանների ցանցի ձևավորման համար։ Առաջին փուլում ընկերությունը նախատեսում է կառուցել մոտ 35 օբյեկտ Հայաստանի տարբեր մարզերում, իսկ ներդրումների ընդհանուր ծավալը գնահատվում է 35-40 միլիոն դոլար։
Emarat-ը նշում է, որ մտադիր է հայկական շուկայում ներդնել վառելիքի որակի, սպասարկման և հաճախորդների փորձի իր սեփական ստանդարտները։

Национальная нефтяная компания ОАЭ Emarat открыла первую фирменную автозаправочную станцию в Ереване. Это стало первым шагом компании по выходу на рынок Армении и частью стратегии международного расширения за пределами Объединённых Арабских Эмиратов.
Проект реализован в партнёрстве с компанией Mega Trade, входящей в инвестиционный портфель SIL Capital.
В Emarat заявили, что запуск первой АЗС станет отправной точкой для формирования сети заправочных станций по всей стране. На первом этапе компания планирует построить около 35 объектов в разных регионах Армении, а общий объём инвестиций оценивается в $35–40 млн.
Emarat отмечает, что намерена внедрить на армянском рынке собственные стандарты качества топлива, сервиса и клиентского опыта.