Ucom հեռահաղորդակցական ընկերության աջակցությամբ մեկնարկել է ArmDrone կրթական ծրագրի երկրորդ փուլը՝ նվիրված FPV-անօդաչու սարքերին։ Ծրագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել գործնական պարապմունք՝ դաշտային պայմաններում փորձնական թռիչքներով, որին մասնակցել է նաև Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ծրագրի նոր փուլին ստացվել է ավելի քան 500 դիմում անօդաչու թռչող սարքերի տեխնոլոգիաները յուրացնել ցանկացողներից։ Ընտրված մասնակիցներն արդեն սկսել են ուսումնասիրել FPV-համակարգերի կառուցվածքը, անօդաչու թռչող սարքերի աշխատանքի սկզբունքները, դրոնների կառավարման հիմունքները, ինչպես նաև թռիչքների պլանավորման և անվտանգ իրականացման կանոնները։
Կազմակերպիչները նշում են, որ ծրագիրն ուղղված է անօդաչու տեխնոլոգիաների ոլորտում գործնական հմտությունների զարգացմանը և ժամանակակից ավիացիոն համակարգերի հետ աշխատելու ունակ մասնագետների պատրաստմանը։

При поддержке телекоммуникационной компании Ucom стартовал второй этап образовательной программы ArmDrone, посвященной FPV-дронам. В рамках проекта прошло практическое занятие с испытательными полетами в полевых условиях, в котором также принял участие генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
На новый этап программы поступило свыше 500 заявок от желающих освоить технологии беспилотных летательных аппаратов. Участники, прошедшие отбор, уже начали изучение конструкции FPV-систем, принципов работы БПЛА, основ управления дронами, а также правил планирования и безопасного проведения полетов.
Организаторы отмечают, что программа направлена на развитие практических навыков в сфере беспилотных технологий и подготовку специалистов, способных работать с современными авиационными системами.