Team Telecom Armenia-ն փոխում է ղեկավարին
Team Telecom Armenia-ն հայտարարել է ղեկավարության փոփոխության մասին՝ կապված բիզնեսի ընդլայնման և խմբի նոր շուկաներ մուտք գործելու հետ։ Օգոստոսի 24-ից ընկերության գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Արամ Բարսեղյանը, ով նախկինում զբաղեցնում էր գլխավոր տնօրենի տեղակալի պաշտոնը և ընդգրկված էր տնօրենների խորհրդի կազմում։
Հայկ Եսայանը՝ Team Telecom Armenia-ի համահիմնադիրը և նախկին ղեկավարը, այժմ կկենտրոնանա Team Group-ի կառավարման, դրա ռազմավարական զարգացման և միջազգային ներկայության ընդլայնման վրա։
Team-ում նշում են, որ խումբն արդեն միավորում է ավելի քան 15 ընկերություն և մոտ 2800 աշխատակից, որոնք աշխատում են չորս երկրներում։ Բացի հեռահաղորդակցությունից, բիզնեսը ներառում է էներգետիկա, էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման ենթակառուցվածք, շինարարություն, տեխնոլոգիաներ, ֆինանսներ, էլեկտրոնային առևտուր, լոգիստիկա և հյուրանոցային ոլորտ։
Բարսեղյանը հեռահաղորդակցության ոլորտում աշխատում է ավելի քան 20 տարի և եղել է Team-ի առանցքային ղեկավարներից մեկը ընկերության հիմնադրման օրվանից։

Team Telecom Armenia announced a change in leadership amidst business expansion and the group's entry into new markets. Effective August 24, Aram Barseghyan, previously Deputy CEO and a member of the Board of Directors, has been appointed CEO of the company.
Hayk Yesayan, co-founder and former head of Team Telecom Armenia, will now focus on managing the entire Team Group, its strategic development, and expanding its international presence.
Team notes that the group already unites over 15 companies and approximately 2800 employees working in four countries. In addition to telecommunications, the business covers energy, charging infrastructure for electric vehicles, construction, technology, finance, e-commerce, logistics, and the hospitality sector.
Barseghyan has been working in the telecommunications industry for over 20 years and has been one of Team's key executives since the company's inception.