Ucom-ն արհեստական բանականություն է ներդնում զանգերի կենտրոնում կատարյալ խոսքի համար
Ucom-ը հայտարարել է իր զանգերի կենտրոնում Saima Inc.-ի կողմից մշակված Hecttor AI համակարգի ներդրման մասին, որը գտնվում է Սիլիկոնյան հովտում։ Այս եզակի տեխնոլոգիան իրական ժամանակում կարգավորում է խոսքի արագությունը և բարելավում դրա հստակությունը՝ զանգերն ավելի հասկանալի և հարմարավետ դարձնելով օպերատորների և հաճախորդների համար:
Hecttor AI-ն լուծում է զանգերի կենտրոնների տիպիկ խնդիրները՝ չափազանց արագ և անընթեռնելի խոսքը, ձայնի ցածր որակը և ֆոնային աղմուկը: Արդյունքում ընկերությունը ստանում է չափելի առավելություններ՝ զանգերի տևողության կրճատում, դիմումների մշակման արագացում և հաճախորդների գոհունակության աճ: Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ նոր համակարգը թույլ է տալիս բարձրացնել սպասարկման չափանիշները և բարելավել հաճախորդների փորձը՝ օգտագործելով արհեստական բանականության գործիքներ:
Տեխնոլոգիան լիովին անվտանգ է. տվյալները մշակվում են տեղական մակարդակում, ինչն ապահովում է բաժանորդների տեղեկատվության պաշտպանության բարձր մակարդակը: Hecttor AI-ն արդեն օգտագործվում է խոշոր հեռահաղորդակցական ընկերությունների և բանկերի կողմից ամբողջ աշխարհում, և այժմ այն կդառնա Ucom-ի որակյալ ձայնային կապի հիմքը Հայաստանում՝ հաստատելով Saima Inc.-ի հետ համագործակցության արդյունավետությունը և հաճախորդների սպասարկման զարգացման հեռանկարները:

Ucom внедряет искусственный интеллект для идеальной речи в колл-центре
Ucom объявил о внедрении в свой колл-центр системы Hecttor AI, разработанной компанией Saima Inc. из Кремниевой долины. Эта уникальная технология в режиме реального времени регулирует скорость речи и улучшает её четкость, делая звонки более понятными и комфортными для операторов и клиентов.
Hecttor AI решает типичные проблемы колл-центров: слишком быструю и неразборчивую речь, низкое качество звука и фоновые шумы. В результате компания получает измеримые преимущества — сокращение длительности звонков, ускорение обработки обращений и рост удовлетворенности клиентов. Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян отметил, что новая система позволяет поднять стандарты обслуживания и улучшить клиентский опыт с помощью инструментов искусственного интеллекта.
Технология полностью безопасна — данные обрабатываются локально, что обеспечивает высокий уровень защиты информации абонентов. Hecttor AI уже используется крупными телекоммуникационными компаниями и банками по всему миру и теперь станет основой качественных голосовых коммуникаций Ucom в Армении, подтверждая эффективность сотрудничества с Saima Inc. и перспективы развития клиентского сервиса.