Ucom-ն արհեստական բանականություն է ներդնում զանգերի կենտրոնում կատարյալ խոսքի համար
Ucom-ը հայտարարել է իր զանգերի կենտրոնում Saima Inc.-ի կողմից մշակված Hecttor AI համակարգի ներդրման մասին, որը գտնվում է Սիլիկոնյան հովտում։ Այս եզակի տեխնոլոգիան իրական ժամանակում կարգավորում է խոսքի արագությունը և բարելավում դրա հստակությունը՝ զանգերն ավելի հասկանալի և հարմարավետ դարձնելով օպերատորների և հաճախորդների համար:
Hecttor AI-ն լուծում է զանգերի կենտրոնների տիպիկ խնդիրները՝ չափազանց արագ և անընթեռնելի խոսքը, ձայնի ցածր որակը և ֆոնային աղմուկը: Արդյունքում ընկերությունը ստանում է չափելի առավելություններ՝ զանգերի տևողության կրճատում, դիմումների մշակման արագացում և հաճախորդների գոհունակության աճ: Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ նոր համակարգը թույլ է տալիս բարձրացնել սպասարկման չափանիշները և բարելավել հաճախորդների փորձը՝ օգտագործելով արհեստական բանականության գործիքներ:
Տեխնոլոգիան լիովին անվտանգ է. տվյալները մշակվում են տեղական մակարդակում, ինչն ապահովում է բաժանորդների տեղեկատվության պաշտպանության բարձր մակարդակը: Hecttor AI-ն արդեն օգտագործվում է խոշոր հեռահաղորդակցական ընկերությունների և բանկերի կողմից ամբողջ աշխարհում, և այժմ այն կդառնա Ucom-ի որակյալ ձայնային կապի հիմքը Հայաստանում՝ հաստատելով Saima Inc.-ի հետ համագործակցության արդյունավետությունը և հաճախորդների սպասարկման զարգացման հեռանկարները:

Ucom Implements Artificial Intelligence for Perfect Speech in Call Center
Ucom has announced the implementation of the Hecttor AI system, developed by Saima Inc. from Silicon Valley, in its call center. This unique technology adjusts speech speed and improves clarity in real-time, making calls more understandable and comfortable for both operators and customers.
Hecttor AI addresses typical call center problems: excessively fast and unintelligible speech, low sound quality, and background noise. As a result, the company gains measurable benefits - reduced call duration, faster processing of requests, and increased customer satisfaction. Ucom CEO Ralph Yirikian noted that the new system allows for raising service standards and improving customer experience through artificial intelligence tools.
The technology is completely secure - data is processed locally, ensuring a high level of protection for subscriber information. Hecttor AI is already used by major telecommunications companies and banks worldwide and will now form the basis of Ucom's high-quality voice communications in Armenia, confirming the effectiveness of cooperation with Saima Inc. and the prospects for developing customer service.