Հայկական Team Telecom Armenia հեռահաղորդակցության օպերատորը դարձել է Հայաստանի ֆոնդային բորսայի ամենամյա մրցանակի դափնեկիր՝ ստանալով առաջատար ոչ ֆինանսական թողարկողի կոչում այն ընկերությունների շարքում, որոնց բաժնետոմսերը ցուցակվել են։ Մրցանակը շնորհվել է 2025 թվականի արդյունքներով՝ հիմնվելով բորսայում ընկերության բաժնետոմսերի գործարքների ծավալի վրա։
Ընկերությունում նշել են, որ առևտրի բարձր ակտիվությունը արտացոլում է ներդրողների վստահությունը ընկերության երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարության, ֆինանսական կայունության և աճի հեռանկարների նկատմամբ։ Ֆինանսական տնօրեն Կարեն Մնացականյանի խոսքով՝ շուկայի կողմից ճանաչումը հաստատում է իրականացվող ներդրումային ծրագրերի և կորպորատիվ ռազմավարության դրական գնահատականը։
Ավելի վաղ Team Telecom Armenia-ն տեղաբաշխել էր 40 մլն բաժնետոմս՝ 8,24 մլրդ դրամի չափով։ Արդյունքում մոտ 1000 ներդրող դարձել են ընկերության բաժնետերեր։ Արժեթղթերը շարունակում են ազատ շրջանառվել շուկայում, իսկ ընկերությունը հայտարարում է կորպորատիվ կառավարման, թափանցիկության և ներդրողների հետ փոխգործակցության չափանիշները հետագայում զարգացնելու մտադրության մասին։

Армянский телеком-оператор Team Telecom Armenia стал лауреатом ежегодной премии Фондовой биржи Армении, получив звание ведущего нефинансового эмитента среди компаний, чьи акции прошли листинг. Награда присуждена по итогам 2025 года на основании объёма сделок с акциями компании на биржевой площадке.
В компании отметили, что высокая активность торгов отражает доверие инвесторов к её долгосрочной стратегии развития, финансовой устойчивости и перспективам роста. По словам финансового директора Карена Мнацаканяна, признание со стороны рынка подтверждает положительную оценку реализуемых инвестиционных программ и корпоративной стратегии.
Ранее Team Telecom Armenia провела размещение 40 млн акций на сумму 8,24 млрд драмов. В результате около 1000 инвесторов стали акционерами компании. Бумаги продолжают свободно обращаться на рынке, а сама компания заявляет о намерении и дальше развивать стандарты корпоративного управления, прозрачности и взаимодействия с инвесторами.