Հայկական Team Telecom Armenia հեռահաղորդակցության օպերատորը դարձել է Հայաստանի ֆոնդային բորսայի ամենամյա մրցանակի դափնեկիր՝ ստանալով առաջատար ոչ ֆինանսական թողարկողի կոչում այն ընկերությունների շարքում, որոնց բաժնետոմսերը ցուցակվել են։ Մրցանակը շնորհվել է 2025 թվականի արդյունքներով՝ հիմնվելով բորսայում ընկերության բաժնետոմսերի գործարքների ծավալի վրա։
Ընկերությունում նշել են, որ առևտրի բարձր ակտիվությունը արտացոլում է ներդրողների վստահությունը ընկերության երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարության, ֆինանսական կայունության և աճի հեռանկարների նկատմամբ։ Ֆինանսական տնօրեն Կարեն Մնացականյանի խոսքով՝ շուկայի կողմից ճանաչումը հաստատում է իրականացվող ներդրումային ծրագրերի և կորպորատիվ ռազմավարության դրական գնահատականը։
Ավելի վաղ Team Telecom Armenia-ն տեղաբաշխել էր 40 մլն բաժնետոմս՝ 8,24 մլրդ դրամի չափով։ Արդյունքում մոտ 1000 ներդրող դարձել են ընկերության բաժնետերեր։ Արժեթղթերը շարունակում են ազատ շրջանառվել շուկայում, իսկ ընկերությունը հայտարարում է կորպորատիվ կառավարման, թափանցիկության և ներդրողների հետ փոխգործակցության չափանիշները հետագայում զարգացնելու մտադրության մասին։

Armenian telecom operator Team Telecom Armenia has become a laureate of the annual Armenia Stock Exchange award, receiving the title of leading non-financial issuer among companies whose shares are listed. The award was granted based on the results of 2025, considering the volume of transactions with the company's shares on the exchange platform.
The company noted that high trading activity reflects investors' trust in its long-term development strategy, financial stability, and growth prospects. According to CFO Karen Mnatsakanyan, market recognition confirms the positive assessment of ongoing investment programs and corporate strategy.
Previously, Team Telecom Armenia placed 40 million shares worth 8.24 billion drams. As a result, about 1000 investors became shareholders of the company. The shares continue to be freely traded on the market, and the company itself states its intention to further develop corporate governance standards, transparency, and investor relations.