Ucom-ը գործարկել է Green բնապահպանական արշավը և ներկայացրել երկու նոր սակագին՝ GreenGo և GreenPlus։ Յուրաքանչյուր միացման դեպքում սակագնի արժեքից 200 դրամ ուղղվում է բնապահպանական ծրագրերին, իսկ ընկերությունը կրկնապատկում է իր բաժանորդների նվիրատվությունների գումարը։
GreenGo-ն արժե ամսական 3200 դրամ և ներառում է 30 ԳԲ ինտերնետ և 1500 րոպե Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, Կանադայի, Հնդկաստանի և Russia-ի ցանցերում, բացի MTS-ից։ GreenPlus-ը 5200 դրամով առաջարկում է անսահմանափակ ինտերնետ և 3000 րոպե նույն ուղղություններով։ Միացումը հասանելի է համապատասխանաբար 3211# և 3212# հրամաններով։
Հավաքագրված միջոցները Ucom-ը կուղղի Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամին (FPWC)։ Գումարները կուղղվեն անտառվերականգնմանը, կենսաբազմազանության պաշտպանությանը և բնապահպանական կրթությանը։ Ընկերությունը նաև խոստանում է պարբերաբար հաշվետվություն ներկայացնել հավաքագրված միջոցների և իրականացված նախագծերի արդյունքների մասին։

Ucom запустила экологическую кампанию Green и представила два новых тарифа — GreenGo и GreenPlus. При каждом подключении 200 драмов из стоимости тарифа направляются на экологические программы, а компания удваивает сумму пожертвований своих абонентов.
GreenGo стоит 3200 драмов в месяц и включает 30 ГБ интернета и 1500 минут на сети Армении, США, Канады, Индии и России, кроме MTS. GreenPlus за 5200 драмов предлагает безлимитный интернет и 3000 минут на те же направления. Подключение доступно командами 3211# и 3212# соответственно.
Собранные средства Ucom направит Фонду сохранения дикой природы и культурных ценностей (FPWC). Деньги пойдут на лесовосстановление, защиту биоразнообразия и экологическое образование. Компания также обещает регулярно отчитываться о собранных средствах и результатах реализованных проектов.